> Vijesti

Dječja udruga Hrabrost (DUH)

Autor: Andrija Gregurić, 30. 6. 2015.

U sklopu manifestacije Hrvatska volontira, 22. svibnja predstavila nam se Dječja udruga Hrabrost (DUH). DUH se bavi djecom i mladima s teškoćama u razvoju, trudi se obogatiti njihovu kvalitetu života, za njih organizira razne zagrebačke aktivnosti, a jednom godišnje vodi ih na hodočašće u Lourdes.

Volonteri DUH-a (među kojima i naša profesorica Petra Milavec) članovima volonterskog kluba, šestašima naše škole, govorili su o važnosti volontiranja. S volonterima su bili i bivši štićenici udruge, danas uspješni studenti, koji su također, iz svoga kuta, svjedočili o ljepotama odrastanja i druženja uz Dječju udrugu Hrabrost.

Bila je ovo odlična prilika da se, osim o volontiranju, progovori i o problemima onih naoko drugačijih od nas. Učenici su pozorno pratili predavanje i svojim se pitanjima aktivno uključili.

Veselimo se daljnjoj suradnji!

Osnovna škola Otona Ivekovića Zagreb / Stjepana Pasanca b.b., HR-10090 Zagreb / www.os-oivekovica-zg.skole.hr / ured@os-oivekovica-zg.skole.hr